پدر شهید دکتر احمدی روشن :

علت جهانی شدن شهید دکتراحمدی روشن از زبان پدر

پدر شهید مصطفی احمدی روشن در حاشیه مراسم تجلیل از این شهید در دانشگاه صنعتی همدان دلایل جهانی شدن فرزندش را بیان نمود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن(ع) البرز به نقل از وبسایت رسمی سپاه انصارالحسين (ع) همدان، پدر شهید مصطفی احمدی روشن در حاشیه مراسم تجلیل از این شهید در دانشگاه صنعتی همدان گفت: مصطفی هم مانند سایر بچه ها دوران به خصوصی داشت ابتدایی،راهنمایی و دبیرستان؛ و به لطف خدا چون زمینه مذهبی در ایشان بود مورد عنایت خداوند قرار گرفت.

وی اظهار داشت: مصطفی در کنکور سراسری شرکت کردو با رتبه 729در دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی شیمی قبول شدویکی از پایه گذاران نهضت نهج البلاغه در دانشگاه بود ،معاون بسیج دانشجویی دانشگاه بود ،ذهنی طولاء و خیر اندیش داشت . در زمان نوجوانی یک دستگاه کامپیوتر از آقای ولایتی به امانت گرفت تا مظلومیت مردم فلسطین و لبنان را به گوش جهانیان برساند .بعد از فارغ التحصیلی در سایت اسلحه نطنز به عنوان نیرویی ساده شروع به کار کرد و از پایه گذاران سایت هسته ای نطنز محسوب میشد.

وی فرمود: هنگام شروع غنی سازی 3 درصد اورانیوم ،مصطفی 12شبانه روز مشغول به کار بود . اخلاق به خصوصی که داشت این بود که هیچگاه کارهایی را که انجام میداد عنوان نمیکرد هم از باب امنیتی و هم برای اینکه خودش مطرح نشود البته در راه پیش برد اهداف جمهوری اسلامی و خدمت به بشریت از هیچ تلاشی فرو گذار نمیکرد.

وی در ادامه خاطر نشان شد : مقام معظم رهبری به منزل شهید تشریف آوردند از چیزهای عجیب اخت فرزندخرد سال دیر جوش شهید، با آقا بود ودیگر اینکه آقا فرمودند شهید ما. و طوری صحبت کردند که گویی رابطه مرید و مراد بین شان بوده است. آقا فرمودند: دو بعد در این شهید هست: 1- کار و تلاش جهادگونه و 2- خداشناسی و تقوای ایشان.

وی در رابطه با علت جهانی شدن شهید گفت: خداوند در جای جای قرآن می فرماید:"وباالوالدین احسانا "اینکه بحث میشود ما لیسانس بگیریم و دکترا بگیریم و...دلیل نیست که دیگر به پدر و مادر احتیاج نداشته باشیم .پدر و مادر و دعایشان راهگشای زندگی ما هستند و گره های کور زندگی بوسیله آنها باز میشود پدر و مادر از ایشان راضی بودند ،مردم هم راضی مرید خوبی برای رهبر بودند و بنده خوبی برای خدا.همینها باعث شد که خیلی ها اعلام کنند رهرو راه مصطفی هستند؛ حتی در آمریکا که دشمن ما هستند مردم عکس ایشان را در مقابل دولتمردان خود علم کردند. این همان جهانی شدن است.

ایشان افزود: وقتی خدا دید که مردم چقدر به ایشان ارادت و محبت دارند مزدش را اینگونه به او داد چون هیچ خوبی بالاتر از شهادت نیست.

در پایان ایراد کرد: حرکت علمی امروز یک جبهه جدید است به سر کردگی آمریکا . دشمن فکر میکند با این ضربه ها در علم بسته می شود اما به کوشش جهادگونه مردم این امر برعکس شد و سربازان این جبهه شما اساتید و دانشجویان هستید.

https://qom.koolebar.ir/node/236

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.
پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.